CPRnet - najszybsza sieć internetowa w Polsce

Uwaga | Szybki internet

Szybki kontakt:
Infolinia: 888 878 111

Login FormClose

O nas

Początki

Sieć osiedlowa CPRnet powstała na bazie wieloletnich doświadczeń przy okazji obsługi infrastruktury teleinformatycznej dużych firm. Obecny właściciel sieci, Wiesław Mazur przeprowadzając się na osiedle Cztery Pory Roku potrzebował stabilnego i szybkiego łącza, które zapewniło by mu kontynuację świadczonych wysokiej jakości usług na rzecz swoich kontrahentów. Potrzeba ciągłego monitoringu zewnętrznych sieci, interwencji w razie awarii i pomocy zdalnej wymogło na nim zakup radiowego łącza, o wysokiej jak na tamte czasy przepustowości, a przede wszystkim stabilności. Takie łącze jednak kosztowało sporo, nie chcąc uzależniać od tego ceny swoich usług postanowił podzielić łącze, a tym samym koszty na większą ilość osób. W porozumieniu z deweloperem zaczął tworzyć małą sieć sąsiedzką. W roku 2003 osiedle przy ul. Vivaldiego nie posiadało praktycznie żadnych możliwości podłączenia do sieci Internet. Ten stan przełożył się na ogromne zainteresowanie siecią Wiesława Mazura.

Współpraca się opłaca

Duże zainteresowanie siecią sąsiedzką przełożyło się wkrótce na znaczący wzrost liczby użytkowników. Pojawiła się potrzeba zorganizowania sprawnie działającego 24/7 serwisu oraz logistyki instalacji i płatności. Z pomocą przyszła funkcjonująca na osiedlu firma informatyczna. Ta owocna współpraca trwa do dziś. Ograniczenie kosztów logistyki, prowadzenia oddalonych od osiedla, a przez to nieopłacalnych biur, powoduje, że usługi świadczone na tak wysokim poziomie mogą charakteryzować się niskimi cenami

Stan obecny

Mimo długiej historii działania sieci oraz dużej rzeczy Klientów staramy się zachować kameralność przedsięwzięcia oraz indywidualne podejście do klienta. Stale pracujemy nad dalszym poprawieniem jakości usługi dostępu do Internetu, a dodatkowo świadczymy na rzecz naszych Klientów usługi dodatkowe związane z rozwiązaniami informatycznymi.